Home
 Home 
 Sáčky 
 Příslušenství 
 Filtry 
 Piktogramy 
Katalog ke stažení
Kompatibilita
Kontakt
Lexikon HEPA

HEPA filtr (High Efficiency – Particulate Air) je vysoce účinný vzdušný filtr, který zachytí více jak 99,9% nečistot větších jako 0,1 – 0,3 mikrometru. Jedná se o viry, malé prachové částice, roztoče a plísně, jemný prach, azbest, bakterie, toxický prach a aerosol ze vzduchu. HEPA filtry doporučují všechny zdravotnické organizace.

Micro Filter Papier

Pro přístroje, kde není možné použít sáček MicroMultiVlies, používá XAVAX speciální papírové sáčky z vícevrstvého materiálu.

Micro Multi Vlies

Xavax MicroMultiVlies prachové sáčky se skládají ze čtyř MicroMultiVlies vrstev. Každá plní zvláštní funkci.
První vrstva váže hrubou špínu a zabraňuje tak ucpání jemné vrstvy filtru. Druhá a třetí vrstva (do 0,0003 mm) zadržuje nejjemnější částice. Pyl, roztoči, plíseň a ostatní nemají žádnou šanci. Čtvrtá vrstva slouží jako stabilizátor vnějších vrstev.

Memo Clip

Na kartičce Memo Clip je vyznačen typ sáčku. Toto nám ulehčuje jeho další nákup.

Memo Sticker

Jednoduše oddělte a nalepte na vysavač. Takto vždy vidíte jaký sáček máte ve vysavači.

Motorový filtr

Speciální Vlies filtr, který chrání motor před nečistotami.

Objem sáčku

Udává, kolik nečistot sáček pojme. Čím větší je sáček, tím pojme více nečistot. Toto má však vedlejší efekt: sací výkon je vyšší u malých sáčků. Když je sáček velký, mohou být zakryty důležité části vysavače jako např. otvory pro motor. Tím se snižuje výkon vysavače a zvyšuje se riziko poškození přístroje.

Prachový uzávěr

Slouží k uzavření otvoru sáčku.Zabraňuje vypadávání nečistot ze sáčku při jeho výměně.

Průtok vzduchu – sací výkon

Hodnota udává, kolik vzduchu proteče sáčkem za časovou jednotku. Tato hodnota je rozhodující pro sací výkon vysavače. Čím těsnější je materiál sáčku, tím je zachyceno více nečistot. Na druhé straně se však snižuje průtok vzduchu sáčkem a tím je nižší sací výkon.

Stupeň propustnosti – filtrační výkon

Udává, kolik prachu zůstává v sáčku. Čím vyšší je tato hodnota, tím je zachyceno více prachu a vystupující vzduch je čistější.

Univerzální adaptér

Jednoduchým nasazením zredukujete průměr z 35 mm na 32 mm.Díky tomu můžete použít XAVAX hubice na všechny běžné vysavače.

Výstupní filtr

Čistí vystupující vzduch z vysavače. Čímž se zvyšuje celkový filtrační účinek. Zachyceny jsou i ty nejmenší částice vznikající opotřebením motoru vysavače.